САМОЛЕТНА ЕКСКУРЗИЯ РИМ ПРЕЗ МАЙ 2027
Дати: 22.05.2027, 3 нощувки или 4 нощувки
Потвърдена екскурзия за майските празници с 3 или 4 нощувки - по избор, в централно разположен хотел и екскурзоводско обслужване на български език.
Пътуването е подходящо за уикенд екскурзия през почивните дни за 24 май с екскурзовод на български език и настаняване в централно разположен хотел. Тук ще откриеш оферта за четиридневна екскурзия до Рим със самолет през май, когато температурите са умерени, дните са дълги, а програмата предлага избор от различни активности за всички възрасти и интереси.
Основна информация
Цените са обявени на човек в двойна стая. Промоцията е валидна за нови резервации, до изчерпване на ограничен брой места.
Дати и цени
Дата
Цена
3 нощувки
22.05.2027
644 € | 1259.55 лв
Цената включва
- Самолетен билет София-Рим-София на авиокомпании Ryanair / Wizz Air с включени летищни такси;
- Ръчен багаж с макс. размери 40x30x20 см до 10 кг.;
- Tрансфери летище-хотел и хотел-летище;
- 3 или 4 нощувки със закуски в хотел 3*от веригата Raeli;
- "В сърцето на Рим - фонтана ди Треви, площад Навона, Испанските стълби" с местен екскурзовод на български език;
- Разходка до площад "Colonna" - палацо Киджи, колоната на Марк Аврелий и галерия "Alberto Sordi";
- Медицинска застраховка "Помощ при пътуване в чужбина - Травълър" от Евроинс, с покритие 10 000 евро;
- Цялостна организация и обслужване на български език
Допълнителни екскурзии с доплащане
Допълнителните екскурзиите се провеждат на български език, при минимум 16 записани туристи (заявяват се с резервацията, заплащат се 31 дни преди заминаването)
Цени на най-популярните допълнителни екскурзии
- Екскурзия до Ватикана:
➡Вариант 1: "Ватикана - Ватиканските музеи и базиликата Свети Петър": 79 € на турист (за деца и младежи под 18 г.: 64 €);
или
➡Вариант 2: „Ватикана – базиликата Св. Петър“ (без музеите): 39 € на турист;
- "Панорама на Античен Рим - площад Венеция и Капитолийски хълм": 25 € на турист; Цената включва: обслужване от местен екскурзовод на български език; Цената включва: обслужване от местен екскурзовод на български език;
- "Античен Рим отблизо - Колизеум и Римски форум" (включени входни такси): 65 € на турист (за деца и младежи под 18 г.: 85 лв.) Цената включва: входна такса, обслужване от местен екскурзовод на български език;
Цени на тематични допълнителни екскурзии/ услуги
- "Магията на вила д'Есте в Тиволи" (цената НЕ включва входната такса): 69 € на турист; (за деца под 12 г.: 49 €). Цената включва: транспорт, обслужване от местен екскурзовод на български език; Продължителност: 4 ч.
- Посещение на базиликата Сан Клементе (включена входна такса за криптата): 40 € на турист; Цената включва: входна такса, обслужване от местен екскурзовод на български език;
- "Шедьоврите на галерия Боргезе"(включена входна такса) с местен екскурзовод на български език: 70 € на турист (за европейски граждани 18-25 г. - 35 €; за европейски граждани под 18 г. - 30 €); Заявява се единствено с първоначалната заявка за резервация!; Услугата подлежи на препотвърждение 7 дни преди заминаването; Продължителност на беседата: ~1 час.
- Билет за оперно представление "Травиата" в църквата "San Paolo entro le Mura" (център Рим) от 20:30 ч: 50 € (3-ти, 4-ти и 5-ти ред) или 40 € (след 6-ти ред)/ на запитване
Цената не включва
Задължителни доплащания
- Доплащане за медицинска застраховка за пътуващи над 64 г.: 10 €;
- Слушалки по време на туристическата програма в Рим - 4 € на човек на ден (задължително доплащане на място);
- Градска такса: 7,50 € на човек на ден (задължително доплащане - на рецепция на хотела);
- Разходи за градски транспорт (за придвижване до музеите и обектите, включени в обиколките);
- Входни такси;
- Евентуална горивна такса - обявява се до 21 дни преди всеки полет и се заплаща задължително;
Доплащания по желание
- Допълнителен багаж:
- Голям салонен багаж 55x40x20 см до 10 кг. (Приорити) - 60 € за 1 брой, двупосочно;
- Чекиран багаж до 20 кг. (двупосочно): 120 € за 1 брой, двупосочно;
Цените за допълнителен багаж са валидни при заявка на услугата с първоначалната резервация. При заявка на по-късен етап цената е на запитване.
- Съседни места в самолета (двупосочно): 45 € на турист;
- Застраховка "Отмяна на пътуване" (препоръчителна, може да се сключи до 5 дни от резервацията);
- Допълнителни екскурзии, при минимум 16 записани туристи
Условия за записване
Необходими данни: Три имена на латиница/ по документ за самоличност, ЕГН, номер на лична карта с посочена дата на издаване, дата на валидност и телефон за връзка.
Условия за плащане: 35% от основната цена - до 24 ч. след потвърждение на резервацията; плащане до общата крайна цена - до 31 дни преди датата на заминаване.
*Ако до датата на заминаване остават по-малко от 30 дни, плащане на 100% от крайната цена е дължимо в деня на потвърждението.
Условия за анулации: при отказ от пътуване след потвърдена резервация до 31 дни преди датата на заминаване, анулационната такса е в размер на 35% от основната цена; от 30 дни преди датата на заминаване до датата на заминаване включително, танулационната такса е в размер на 100% от общата крайна цена.
Как да резервираш
Избери дата от таблицата по-горе и резервирай като попълниш полетата в онлайн формата.
Свържи се с нас при въпроси и ще съдействаме с избор на дата или при нужда от допълнителна информация за пътуването.
Програма
Ден 1: София-Рим (фонтана ди Треви, Испанските стълби, Пантеона)
Отпътуване за Рим с директен полет от София. Кацане на летището в Рим. Трансфер до хотела в центъра на Рим (около 50 минути). Настаняване след 14 ч. (при ранен полет, багажът се оставя в помещение за съхранение до рецепция).
Туристическа програма с местен екскурзовод, включена в цената (около 2 ч., ползва се градски транспорт):
"Най-доброто от Рим - бароковите площади"
Разглеждане най-известните забележителности на Рим с местен екскурзовод на български език - Испанските стълби, фонтана ди Треви, Пантеона и трите прочути барокови площада - Навона, Ротонда и Испания. Първа среща с историческия център на Рим в светлината на изкуството, историята и модерния ритъм на града.
✔ Какво ще видим
-
- Площад Навона – с изящните фонтани на Бернини и църквата „Света Агнеса“.
- Площад Испания – Испанските стълби и църквата „Тринита дей Монти“, фонтана „Ла Баркачча“ и Колоната на Дева Мария.
- Фонтана ди Треви – един от най-известните римски фонтани, символ на вечната красота и романтика.
- Живописни барокови улички – тесни улици и площадчета с фасади, разказващи историята на Вечния град.
- Площад Ротонда – с Пантеона (отвън), шедьовър на римската архитектура, вдъхновяващ света вече две хилядолетия.
Разходка до площад Колона - галерия "Alberto Sordi", колоната на Марк Аврелий
Площад Колона е едно от най-елегантните и живописни места в италианската столица - съчетание на история, изкуство и модерен римски дух. Тук се намира внушителната колона на Марк Аврелий, издигната в чест на императорските победи, както и стилната галерия „Alberto Sordi“ – архитектурен шедьовър и любимо място за шопинг и кафе под покрития й пасаж.
✔ Какво ще видим на площад Колона
- Колоната на Марк Аврелий – монумент от II век с спираловидни релефи, представящи победите на императора като на филмова лента.
- Палацо Киджи – историческата сграда, седалище на италианското правителство.
- Палацо Ведекинд – историческата централа на вестник „Ил Темпо“ с впечатляваща архитектура.
- Галерия „Alberto Sordi“ – търговска аркада в изискан италиански стил, следващ модела на прочутите галериите в Милано и Неапол.
- Панорамно атмосферата на площада – комбинация от древна история, барокова архитектура и модерна търговска зона.
Свободно време. Нощувка.
Ден 2: Рим - Ватикана
Закуска.
Туристическа програма по желание, с местен екскурзовод на български език (продължителност: около 1,5 ч., ползва се градски транспорт)
Екскурзия "Панорама на Античен Рим - площад Венеция и Капитолийски хълм"
Панорамно разглеждане на Античния Рим от площад Венеция и Капитолийския хълм, с важни исторически и архитектурни забележителности - арки, музеи и храмове, които разкриват величието на Вечния град.
✔ Какво ще видим
- Площад Венеция с величествената Арка на император Константин и бившето посолство на Република Венеция – Палацо Венеция, с експозиции на средновековно и ренесансово изкуство.
- Палацо Бонапарте и Националният паметник на Виктор Емануил II – „Олтар на родината“, посветен на първия крал на Обединена Италия.
- Капитолийски хълм и площад Кампидолио, проектиран от Микеланджело, с базиликата Санта Мария ин Арачели, Римската община и Капитолийските музеи.
- Панорамни фото паузи с величествена гледка към Колизеум, Римски форум, императорските форуми, Арката на император Константин, Колоната на Траян и други забележителности.
Свободно време.
Туристическа програма по желание, с местен екскурзовод на български език (около 3 ч., ползва се градски транспорт/ метро):
Екскурзия "Ватикана - базиликата Свети Петър и Ватиканските музеи"
Разглеждане на Ватиканските музеи и Сиксинската капела - докосване до шедьоврите на Ренесансовите гении – Браманте, Микеланджело и Рафаел. Посещение на базиликата Св. Петър - най-голямата християнска базилика в света, с площада и архитектурата на Джан Лоренцо Бернини.
✔ Какво ще видим във Ватикана
- Двора Белведере, проектиран от Браманте и Двора на шишарката;
- Осмоъгълния двор и най-стара скулптура в музеите „Лаокоон и синовете му“ в двора на Апостолическия дворец;
- Куполната зала на Киарамонти - колекция от антични статуи;
- Галерията на географските карти и Галерията на гоблените;
- Зала „Ротонда“, вдъхновена от римския Пантеон;
- Залата на музите с Белведерския торс;
- Сикстинската капела – „Сътворението на света“ и „Страшният съд“ от Микеланджело;
- Площад Свети Петър с колонадата на Бернини и античния обелиск;
- Най-големите шедьоври в базиликата Свети Петър - "Пиета" на Микеланджело, бронзовия балдахин на Бернини, мавзолеят на папите и др
- Панорамни гледки и възможности за снимки на най-емблематичните произведения и интериори
Нощувка.
Ден 3: Рим - Колизеум, Римски форум и Тиволи
Закуска.
Туристическа програма по желание, с местен екскурзовод на български език (около 4 ч.):
Автобусна екскурзия "Тиволи - магията на вила Д'Есте"
Средновековното градче Тиволи - града на изящните вили и ренесансовия разкош, е разположено само на около 30 км от Рим. Посещение на Вила д’Есте - един от шедьоврите на италианското изкуство и архитектура, включена в списъка на ЮНЕСКО и удивително място, където история, природа и изкуство се срещат в есетвествена хармония.
✔ Какво ще видим в Тиволи
- Терасовидни градини на 11 нива – лабиринт от алеи, цветя и зелени площи и над 500 фонтана – с водни атракции и впечатляващи каскади
- Шедьоври на Джан Лоренцо Бернини - фонтаните „Големият бокал“ и „Нептун“
- Скулптури и статуи, вдъхновени от гръцката митология
- Панорамни гледки към Тиволи – от терасите на градините
- Резиденция на римски аристократи, включена в списъка на ЮНЕСКО
Свободно време.
Туристическа програма по желание, с местен екскурзовод на български език (около 2 ч., ползва се градски транспорт):
Екскурзия "Античен Рим отблизо"
Разглеждане на обектите в централната археологическа зона на Рим - Колизеум, Римски форум, Палатински хълм – сърцето на древния град и неговото обществено и религиозно наследство. Величественият амфитеатър е открит официално през 80 г. и е едно от чудесата на античния свят, символ на Древния Рим.
✔ Какво ще видим в Колизеума
- Арената – централната част, където са се провеждали гладиаторските битки и публични спектакли.
- Седалките на различните класи – ясно показващи социалната структура на древния Рим.
- Арки и колонади – архитектурни елементи, които поддържат амфитеатъра и демонстрират римската инженерна гениалност.
- Панорамни гледки от горните нива – позволяващи обзор на целия Колизеум - към тунелите и клетките, където са се държали животните и гладиаторите преди представленията, към Арката на император Константин и околните руини на Римския форум.
- Информационните табла, разказващи историята, ежедневието и важни събития от времето на амфитеатъра.
✔ Какво ще видим в Римския форум
- Акведуктът на Клавдий – част от древноримската водопроводна система, която осигурявала вода за града.
- Виа Сакра (Свещеният път) – главната улица на Римския форум, оживеният център на античния град.
- Централните сгради на Древния Рим: Курията, Табулариума, Рострата.
- Храмовете на Веста, Венера, Веспасиан, Сатурн, показващи религиозния живот на древния град.
- Триумфалните арки на Септимий Север, Тит, Тиберий и Август.
- Антични руини между Палатинския и Капитолийския хълм – останки, които разказват за градоустройството, правната система, архитектурата, живописта и скулптурата на древен Рим.
Туристическа програма по желание, с местен с местен екскурзовод на български език (около 1 ч., ползва се градски транспорт):
Посещение на базиликата Сан Клементе с включен вход за криптата
Екскурзията до базиликата Сан Клементе е уникална възможност да се потопите в дълбините на римската история, християнската култура и средновековното изкуство, като разгледате целия комплекс – от подземията до съвременната базилика с местен екскурзовод на български език.
✔ Какво ще видим
- Надземната базилика (XII век) – впечатляваща с мозайчения апсид, подовата настилка в стил косматеско и архитектура в романски стил.
- Средният етаж (IV в.) – фрески от VIII–XI век, крипта и гробът на св. Константин‑Кирил Философ, със символично значение за българската и славянската култура.
- Най‑долното ниво – Митреум – останки от езически храм и постройки от I век пр.н.е., показващи древноримската религиозна практика и история на Рим.
- Вътрешният двор – мраморен фрагмент с цитати от Асеманиевото евангелие на старобългарски език, мемориални плочи на български и италиански, които проследяват пътя на Кирил и Методий до Рим.
Свободно време.
Възможност за самостоятелно посещение на Капитолийските музеи (най-старите обществени музеи в света) - оригиналната статуя на император Марк Аврелий, Капитолийската вълчица, откърмила близнаците Ромул и Рем - основателите на Рим, колосалната статуя на Марс, главата и ръката на Константин Велики и много други.
Нощувка.
Ден 4: Рим-София
Закуска. Свободно време.
Туристическа програма по желание, с местен с местен екскурзовод на български език (около 2 ч., ползва се градски транспорт):
Шедьоврите на галерия Боргезе
Посещението на Галерия „Боргезе“ е сред най-силните културни акценти в програмата – галерията съхранява шедьоври от началото на XVII век, събирани от влиятелния род Боргезе. Разположена в зелените градини на парк Боргезе, галерията предлага концентриран поглед към развитието на римската и европейската художествена традиция - тук са творби на Рафаело, Тициан, Доменикино, Караваджо, Бернини, Антонио Канова и други майстори, формирали художествената култура на Европа. Посещението е с местен екскурзовод на български език, който поднася най-важното от галерията в стегнат и достъпен формат, с акцент върху ключовите произведения и тяхното значение.
Свободно време.
При 3 нощувки: Трансфер до летището и отпътуване за България с директен полет до София.
При 4 нощувки: Свободно време. Нощувка.
Ден 5: Рим-София
Закуска. Освобождаване на стаите (до часа за трансфер багажът може да се остави в помещение за съхранение до рецепция). Свободно време.
Трансфер от хотела до летището за директен полет от Рим до София. Отпътуване за България. Пристигане на летище София.
КРАЙ НА ПРОГРАМАТА.
Посочената програма е примерна. Възможни са размествания в последователността на провеждане на екскурзиите в дните от програмата.
Допълнителна информация
Полетно разписание
|
|
София-Рим | Рим-София |
| 22.05-25.05.27 | ||
| 22.05-26.05.27 |
Възможни са промени в полетното разписание от страна на авиокомпанията.
За хотела
Хотелите по програмата са разположени на 150-300 м. от метростанция "Термини", в близост до площад „Република” и римската опера. До Колизеума са само 2 спирки с метрото по линия B (може да се стигне и пеша за около 15 минути). Старият квартал Монти, където гостите на Рим могата да опитат чудесната местна кухня, е само на около 700 м. В близост: супермаркет, аптека, търговски център, книжарница, типични италиански ресторанти - тратории, остерии, както и различни заведения за бързо хранене.
Хотелите (Luce, Lux, Regio, Siracusa - верига Raeli) разполагат с двойни и тройни стаи, оборудвани със самостоятелен санитарен възел с тоалетни принадлежности, сешоар, климатик и телевизор. Безплатен интернет. Закуската е на блок-маса.
🔸🔸🔸🔸🔸
Медицински и здравни изисквания
Италия: Няма медицински и здравни изисквания, свързани с пътуването.
🔸🔸🔸🔸🔸
Паспортен и визов режим
Италия: Българските граждани, пътуващи за страната, е необходимо да притежават валиден паспорт или лична карта минимум 6 месеца след датата на влизане в страната.
За да се реализират допълнителните услуги и мероприятия по програмата, е необходимо да се заявят още при сключването на договора за организирано пътуване, тъй като осъществяването им е свързано с предварителни резервации.
Пътуването като цяло не е подходящо за лица с ограничена подвижност!
Екскурзията се провежда при минимум 14 записани туристи.
Запитване
Майски празници в Рим - 24 май 2027
