ПОЧИВКА В ГЪРЦИЯ, ОСТРОВ КРИТ СЪС САМОЛЕТ
Самолетна екскурзия до остров Крит, 7 нощувки
Възпят в легендите на Омир, островът, от който преди 4000 г. тръгва историята на европейската цивилизация и с който се свързват имената на Цар Минос, Минотавъра, Тезей и Ариадна, се слави с мекия климат и чистата природа. Типичният критски пейзаж представлява високи планини и хълмове, покрити с маслинови гори, безкрайни плажове, живописни градчета-курорти и малки типични селца, в които сякаш времето е спряло.
ПРОГРАМА "Почивка на о-в Крит с полет от София":
Първи ден: София – Хераклион
Среща на Летище София за директен полет до Хераклион.
Кацане на летището в Крит и посрещане от представител на фирмата партньор.
Трансфер до хотела. Вечеря. Нощувка.
Втори - седми ден: Крит
Свободно време за плаж или възможност за разнообразни допълнителни екскурзии на място, предложени от фирмата партньор, сред които:
Екскурзия "Ласити - пещерата на Зевс"
Ще се отправите към подножието на Диктическата планина, в най-източната част на остров Крит - Ласити. Планините Дикта са най-красивите и най-зелени на острова.
Проходът Сели печатлява с естествената си дива красота, а пещерата на Зевс ще ви пренесе в езическите времена, защото именно тук се е родил бащата на Олимпийските богове. На пет минути от пещерата се намира и селото Психро, където живеят няколко поколения грънчари. В работилницата ще присъствате на майсторски клас за производство на керамика на грънчарско колело. На планинския проход Сели ще може да обядвате в дървена механа (обядът е включен в цената на екскурзията). Ще посетите фабрика за критски ножове Сапунакис, където ще научите тайните на производството на стоманените шедьоври.
След това ще посетите древната византийска църква, където монахините пазят чудотворната икона на Дева Мария Кера Карди Отис. Връщане в хотела. Вечеря (с изключение на записаните на пансион само закуска или без изхранване). Нощувка.
Входните билети за пещерата на Зевс и манастира Кера не са включени в цената на екскурзията.
Екскурзия "Кносос – Хераклион
Ще посетите известния Дворец в Кносос за да се потопите в миналото. Ще разгадаете тайната на лабиринта на Минотавъра с опитен екскурзовод. Ще научите за разкопките на двореца в Кронос, за културата, за религията и за обичаите на минойците и ще имате възможност да направите уникални снимки на стенописи, които много хора познават само от историческите книги.
Недалеч от пристанището на град Хераклион, ще спрете в магазин за традиционни продукти. Тук можете да опитате различни гръцки деликатеси: мариновани гроздови охлюви, сладко от рожково дърво, планински чай, различни сортове мед, маслини и зехтин.
В столицата на остров Крит, град Хераклион, ще се разходите до историческия център, пазара и магазините. Връщане в хотела. Вечеря (с изключение на записаните на пансион само закуска или без изхранване). Нощувка.
Екскурзия "Спиналонга - Агиос Николаос"
Интересна и лека обиколка на един от най-красивите крайбрежни райони на Крит. На традиционна лодка можете да се насладите на приятно плуване в морето и да посетите острова-крепост Спиналонга. Тук ще чуете удивителната история на това място и ще научите повече за укрепленията, които са създадени от венецианците през XVI век.
След това ще посетите курортния град Елунда, където можете да се отпуснете на плажа, да поплувате и ще имате възможност да обядвате в механата край морето.
В крайбрежния град Агиос Николаос ще посетите критска фабрика за зехтин "Василакис", където се произвежда чудесен зехтин. Това ще бъде "вкусен" финал на интересната екскурзия! Връщане в хотела. Вечеря (с изключение на записаните на пансион само закуска или без изхранване). Нощувка.
Обяд и входни билети за Спиналонга не са включени в цената на екскурзията.
Екскурзия "Ретимно – Превели"
Препоръчваме тази екскурзия, защото тя включва посещение на основните забележителности в западната част на о. Крит. Ще се разходите из венецианския град Ретимно и ще посетите известния манастир Превели, където се съхранява Чудотворният кръст. Ждрелото Курталио и каньонът на Св. Антоний завладяват с тяхната красота.
Ретимно е изключително романтичен град, където венецианските сгради съжителстват с турски къщи, а до православната катедрала се намира джамия! Следващата спирка е ждрелото Почос, което е потопено в зеленина.
Следва посещение на ждрелото на Св. Антони - то е едно от най-красивите на о. Крит, но първата му част е достъпна за преминаване дори за начинаещи планинари и деца.
След екскурзия в дефилето, ще се отпуснете в уютната семейна атмосфера на механа Drimos, където ще опитате гръцки национални ястия. Тук ще се насладите на вкусен обяд и хубаво домашно вино.
След това програмата продължава с посещение на мъжкия манастир Превели. Тук се съхранява една от най-важните и почитани реликви на остров Крит - Светият чудотворен кръст. Той е подарен на манастира от ръководителя на Вселенската православна църква - Константинополския патриарх. Не е задължително да се носят специални дрехи в манастира, тъй като на входа се предоставя кърпа за покриване на раменете и дълга пола (билетът за манастира е 2,5 евро). После ще се отправите към южния бряг на Крит.
Последната спирка е посещението на каньона Курталиоти, който местните наричат „Ждрелото на развяващите се платна“. Красотата на дефилето е невъзможно да се опише с думи - трябва да се види. В дъното на ждрелото, над водопада в скалите, се намира църквата "Св. Николай Курталиоцки". Изкачвайки се по мост, вие ще се окажете над чудесен водопад по пътя към автобуса. Връщане в хотела. Вечеря (с изключение на записаните на пансион само закуска или без изхранване). Нощувка.
Екскурзия "Санторини круиз"
Отпътуване от пристанище Ираклион към о. Санторини, като по маршрута ще се посетят Антинио, Ия, Фира и Пиргос. Обща продължителност около 7 часа, с екскурзовод на английски или руски език.
Осми ден: Хераклион – София
След закуска освобождаване на стаите и трансфер до летище Хераклион за директен полет до София.
Полетно разписание в ден НЕДЕЛЯ
София - Крит 13:30 - 15:00
Крит - София 15:40 - 17:15
*Полетното разписание подлежи на препотвърждение!
ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПРЕВОЗВАЧА:
авиокомпания Bulgaria Air
Цени
ЦЕНИ "ПОЧИВКА НА ОСТРОВ КРИТ 2025 НА ОЛ ИНКЛУЗИВ"
Цената е обявена за пакет на човек в двойна стая и е валидна за ранни резервации, направени до 20.11.24.
Хотел Mediterraneo се намира в Hersonissos, на 25 км източно от град Ираклион и летище с лесен достъп до центъра на града (1 км). Автобусната спирка е на 100 м от хотела. Намира се до пясъчния плаж с пясъчен вход в морето (400 метра) и на пешеходно разстояние от заведенията на курорта. Хотелът разполага с 40 000 м2 площ. 2 открити басейнa, 2 водни пързалки. Основен ресторант и бар, сауна и спа център. Има тенис корт и волейбол игрище. Стаите разполагат с тераса, климатик, телевизия, интернет, набор за приготвяне на чай/кафе, мини хладилник. Спорт: анимация, фитнес, тенис на маса, йога, мини футбол, тенис корт, аеробика, плажен волейбол.
2025 |
Mediterraneo 4* |
|
Цена (9031) депозит - 30% от цената доплащане - 30 дни преди датата |
Промоция (9001) депозит - 25% от цената доплащане - 22 дни преди датата |
|
06.04.2025 13.04.2025 20.04.2025 27.04.2025 |
612 € | - |
04.05.2025 11.05.2025 18.05.2025 25.05.2025 |
612 € | - |
01.06.2025 | 703 € | 1363 лв |
08.06.2025 15.06.2025 |
739 € | 1425 лв |
22.06.2025 | 739 € | |
29.06.2025 | 811 € | |
06.07.2025 | 865 € | |
13.07.2025 | 898 € | 1747 лв |
20.07.2025 27.07.2025 |
941 € | |
03.08.2025 10.08.2025 17.08.2025 |
941 € | |
24.08.2025 | 941 € | 1840 лв |
31.08.2025 | 876 € | 1713 лв |
07.09.2025 | 865 € | 1691 лв |
14.09.2025 | 793 € | |
21.09.2025 | 739 € | |
28.09.2025 | 739 € |
Цените са промоционални и са валидни до изчерпване на ограничен брой места за всяка дата на заминаване!
Цената включва:
• Самолетен билет с директен полет от София до Хераклион и обратно с включени летищни такси;
• Ръчен багаж до 7 кг. и чекиран багаж до 20 кг.;
• Трансфер летище – хотел – летище;
• 7 нощувки в хотел Mediterraneo 4* на Ол Инклузив;
• Медицинска застраховка “Помощ при пътуване в чужбина” с покритие 10 000 евро и асистанс;
Цената не включва:
• Допълнителни услуги и екскурзии по програмата;
• Разходи от личен характер;
•Туристическа такса - заплаща се лично от туристите, на рецепцията на хотела
• Застраховка "Отмяна на пътуване" - доплащането е в зависимост от цената на закупения пакет и срока на анулация.
• Доплащане здравна застраховка за лица от 65 г. до 80 г.
• Горивна такса – обявява се 21 дни преди полета (ако авиокомпанията наложи такава).